Nimete şükür gerek

21.08.2020 / 18:15

Nimete şükür gerek

ANKARA EKSPRESİ

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz’deki Tuna-1 kuyusunda 320 milyar metreküplük bir doğalgaz rezervi keşfedildiğini müjdeledi. Önce Rabbimize şükredelim, elhamdülillah ve barekallah diyelim. Ardından bu keşifte emeği geçen - Erdoğan ve selef-halef enerji bakanları Berat Albayrak ile Fatih Dönmez başta olmak üzere - herkese teşekkür edelim.

 

İlk tepki olarak ‘Aslında o kadar da büyük bir rezerv değil’ demek nedir? Tamam, köşeyi döndüğümüzün, süper güç olduğumuzun resmi değil; ama dudak bükülecek bir gelişme de değil bu keşif. Hele devamının gelmesi ihtimali yüksekken. Erdoğan’ın dediği gibi; “Bize görülmedik zenginlikte bir kapı açıldı”. Güzel başlangıç için layıkıyla şükredersek devamı daha güzel olur inşaallah. Şükürsüzlük ise bereketsizliği davet eder.

 

Aramızda, iktidarın işine gelecek diye -ülkemizin işine geleceğini umursamadan- bu keşfe üzülenler mi var? Yapmasınlar böyle. Yakışmaz bu ülkenin çocuklarına. Yerlilik ve millilik, son yıllarda bu kavramlar ne kadar suiistimal edilmiş olursa olsun, önemlidir.

 

Allah Teala, ülkemizin ufkunu parlak, önünü açık eylesin.